Kuo toliau, tuo daugiau žmonių galvoja apie natūralesnius sveikatinimosi būdus. Jei dar vos prieš keletą metų žmonės stengėsi pasitelkti kuo daugiau komercinių priemonių ir įvairių medikamentų, tai šiandien matome akivaizdžius teigiamus pokyčius, kai dažniau atsigręžiama į natūralumą. Viena iš metodikų, kuri taikoma ne vieną tūkstantį metų, yra pirtinimasis. Nėra ko abejoti, kad bene kiekvienas iš jūsų bent kartą per savo gyvenimą esate lankęsi pirtyje. O tai reiškia, kad tikrai žinote, kas yra pirtis ir kokį teigiamą poveikį ji gali turėti bendrai savijautai ir sveikatai. Tačiau vėlgi, tai dar nereiškia, kad tikrai suprantate visus pirties privalumus. Būtent todėl verta bent keletą iš jų įvardinti.

Žinoma, reikia pabrėžti, kad visais pirties privalumais galima mėgautis tik tuomet, jei pirtinamasi laikantis visų nustatytų taisyklių ir reikalavimų, nepamirštant, kad ir pirties prekes turi įtakos pirtyje jaučiamam komfortui ir malonumui. Taigi, jei visą tai tinkamai įvertinate ir pritaikote praktikoje, galite tikėtis puikių rezultatų.

Jei klausite, nuo ko reikėtų pradėti, atsakyti nesudėtinga. Labai svarbu, kad į pirtį eitumėte labai gerai pasiruošę, t.y. pakankamai tuščiu skrandžiu ir išgėrę nemažai vandens. Tai du svarbūs veiksniai, nuo kurių priklauso pirties poveikis mūsų sveikatai. Jei būsime labai sotūs, tuomet apsunkinsime savo širdį. Tuo tarpu, jei nebūsime vartoję reikiamo kiekio vandens, pirtyje gali įvykti dehidratacija, nes dėl didelės temperatūros mūsų organizmas praras dar daugiau skysčių.

Taip pat nereikia pamiršti, kad alkoholis ir pirtis yra du visiškai nesuderinami elementai. Niekada į pirtį neikite apsvaigę ir bent šiek tiek pavartoję vienokių ar kitokių alkoholinių gėrimų. Tai dažna mūsų tautiečių problema, todėl geriau šios klaidos nekartoti.

Svarbu dėvėti kepurę (skirtą pirčiai) arba galvą būti pridengus rankšluosčiu – tai padės apsisaugoti nuo didžiulio karščio ir galimo perkaitimo. Be abejo, taipogi pirtyje neturėtumėte praleisti pernelyg ilgai. Jokiu būdu nerungtyniaukite ir nebandykite kaitintis kaip įmanoma ilgiau – tai nėra teisingas pasirinkimas, todėl visuomet rekomenduojama neviršyti 10 ar 15 min. ir pirtinantis būtinai stebėti savo savijautą.

By | 2018-05-02T16:29:04+00:00 April 5th, 2018|Laisvalaikis|