Apyrankės atsirado kaip magiški ženklai, kurios padėdavo šamanams pažaboti keturių stichijų (žemės, vandens, oro ir ugnies) galias. Tikėta, kad mūsų rankos ir kojos yra kupinos šių stichijų jėgos, o apyrankės padeda jas išlaisvinti. Keičiantis epochoms, keitėsi ir žmonių požiūris į apyrankes, jos pradėtos nešioti kaip aksesuaras.

Šiais laikais apyrankės labai populiarios tiek moterų, tiek vyrų tarpe. Šis aksesuaras derinamas prie nuotaikos, stiliaus, ar išskirtinių aprangos detalių.

Galima išskirti labai daug apyrankių tipų: naturalių akmenų, odinės, supintos iš siūlų, metalinės apyrankės ir t.t.

Aptarkime kiekvieną išvardintą apyrankių rūšį plačiau:

Naturalių akmenų, karoliukų apyrankės – jau kelerius metus Lietuvoje ypač populiarus apyrankių tipas. Labai daug naturalių akmenėlių, karoliukų apyrankių gamintojų galima sutikti įvairiose parodose ar miesto šventėse. Labai daug internetinių svetainių prekiaujančių šio tipo papuošalais. Ir akivaizdu, kad susidomėjimas naturalių akmenų apyrankėmis neblėsta. Tai yra suprantama, nes akmuo yra ilgaamžė medžiaga. Jo sudėvėti ar sugadinti praktiškai neįmanoma, akmuo nekeičia savo formos ar spalvos. Viskas kas gali nutikti naturalių akmenų, karoliukų apyrankei – nutrūkti. Tačiau tuomet rašome gamintojui ir po neilgo laiko tarpo džiaugiamės savo pamėgtu ir kaip nauju aksesuaru. Taip pat, kas vilioja pirkėjus – begalinė akmenų įvairovė. Oniksas, lavos akmuo, tigro akis, jaspis, rožinis kvarcas, agatas ir t.t. Išvardinau ypač mažą dalį akmenų rūšių. O tada dar atrandam, kad agatų yra begalo įvairių, tigro akis turi skirtingų atspalvių ir t.t.

Taigi, naturalių akmenų, karolių apyrankės yra puikus pasirinkimas – ilgaamžės, akmuo nepakeis spalvos, formos ir žinoma be galo platus pasirinkimas.

By | 2018-07-12T15:55:44+00:00 July 12th, 2018|Prekės, Stilius ir mada|