Ne kiekvienas verslo savininkas supranta, ką reiškia vykdyti komercinius sandorius su kitų šalių verslo atstovais. Tai reiškia, kad kai kurie verslo savininkai mano, kad kiekvienoje šalyje žmonės yra vienodi – turi tokį patį požiūrį į verslą, bendravimą, mandagumą ir kt. Tačiau iš tiesų, verslo kultūra su kiekviena šalimi labai skiriasi, todėl prieš pradedant bendradarbiauti su kitų šalių verslininkais, turėtumėte pasidomėti, kas yra būdinga konkrečiai šaliai ir koks yra toje šalyje vyraujantis verslo „kodas“. Todėl šiandien pakalbėsime apie verslo vystymą bendradarbiaujant su vokiečiais.

eurpoaNeretai vokiečiai yra pripažįstami kaip planavimo specialistai. Trumpiau tariant, vokiečiai turi išskirtinių sugebėjimų planuojant savo laiką ir visas užduotis atliekant pačiu laiku. Jie labai gerai išanalizuoja kiekviena detalę, o tai jiems suteikia kur kas didesnį konkurencinį pranašumą ir galimybę jaustis kur kas saugesniems. Daugelio vokiečių gyvenimas yra paremtas labai aiškiomis taisyklėmis, konkrečiais įstatymais ir tam tikromis kasdienėmis procedūromis – ir tai yra analogiška visoms ekonominės, politinėms, socialinėms ir verslo sferoms. Visa tai vokiečiams leidžia žinoti, ko galima tikėtis ateityje.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vokiečiai nemėgsta siurprizų. Net jei tam tikri staigūs ir neplanuoti pokyčiai gali turėti teigiamos įtakos verslui ir pagerintų jo rezultatus, tai nėra priimtina. Į verslą Vokietijoje yra žvelgiama labai rimtai ir jie niekuomet netoleruoja juokų apie verslą. Be to, šioje užsienio šalyje verslas ir asmeninis gyvenimas yra labai aiškiai atskirti, turint galvoje, kad kiekvienam iš jų yra tinkamas metas ir vieta.

Vystydami verslą su vokiečiais turėtumėte suprasti, kad griežtas ir per daugybę metų susiformavęs verslo etiketas Vokietijoje turi neįtikėtinai didelę reikšmę. Todėl jei jūs jo nepažeisite ir stengsitės elgtis apgalvotai, visuomet į susitikimą atvyksti laiku, laikysitės pažadų ir jūsų veiksmai bus sistemingi bei koordinuoti, labai tikėtina, kad vokiečiai apie jus susidarys teigiamą įspūdį, kurį turėsite stengtis išsaugoti viso bendradarbiavimo metu. Taigi, jei viso to nepamiršite ir tokius principus pritaikysite savo verslo praktikoje, tikėtina, kad sulauksite teigiamų rezultatų.

Vokietijos įmonių katalogas http://eurpoa.eu/

By | 2017-12-27T05:54:13+00:00 December 27th, 2017|Verslas|