Kad darbas užsienyje yra viena aktualiausių temų mūsų šalyje – tai pastebėti nesunku. Tačiau, kai pradedama kalbėti apie kryptis, tampa nesunku pastebėti, kad skiriasi ne tik žmonių nuomonės, bet ir poreikiai. Vieni noriai renkasi šilto klimato šalis ir sako, kad nėra negalėtų būti geresnio gyvenimo nei gyvenimas šilto klimato šalyje, kur kiekvienas vietinis supranta, kad svarbu ne tik dirbti, bet reikia ir nepamiršti pasimėgauti gyvenimu. Tuo tarpu, kiti teigia, kad pietiečių temperamentas labiau vargina  nei džiugina ir būtent skandinavų šalys yra tikrų tikriausias pranašumas – ten viskas paprasta bei aišku, o darbas – kone  pirmoje vietoje. Ypač didelio dėmesio sulaukia ir darbas Suomijoje, tačiau nereikia pamiršti, kad dauguma žmonių yra įsitikinę, kad geriausius darbo pasiūlymus šioje šalyje suranda tik tie, kurie puikiai moka suomių kalbą. Tačiau, kaip yra iš tiesų? Apžvelkime, kokios galimybės įsidarbinti laukia tų, kurie puikiai moka šios šalies kalbą ir tų, kurie gali pasigirti tik geromis anglų kalbos žiniomis. 

Nereikia ir sakyti – kur kas daugiau progų gauti pageidaujamą darbo pasiūlymą turės tie, kurie puikiai mokės suomių  kalbą. Žinoma, ne paslaptis ir tai, kad suomių kalbą nėra taip jau lengva ir išmokti, tad nereikėtų tikėtis, kad vos tik atvykę į šią šalį bei pagyvenę kelis mėnesius, turėsite puikius šios  kalbos pagrindus – nebūtinai taip bus. Tad geriausias variantas – pradėti mokytis šios kalbos likus iki išvykimo bent pusmečiui – tokiu atveju  atvyksite į Suomiją turėdami tikrai puikius šios kalbos pagrindus.

Na, o tuo atveju, jei šios šalies kalbos mokytis nenorite, o galbūt negalite padaryti to dėl tam tikrų priežasčių, tačiau puikiai mokate anglų kalbą, nenusiminkite ir atminkite, kad jūsų galimybės rasti puikų darbą taip pat yra labai didelės. Jūsų laukia tikrai ne vienas puikus darbo pasiūlymas, galintis garantuoti pastovų bei solidų atlygį,. O taip pat darbo pasiūlymas mokantiems anglų kalbą gali tapti puikiu pasirinkimu tiems, kuriems šiuo metu reikalingas darbas bei atlyginimas – turėdami šį stabilų pagrindą po kojomis, galėsite dirbti ir bei patenkinti būtiniausius poreikius, o laisvu nuo darbo metu – mokytis ir suomių kalbos bei siekti aukštesnių karjeros galimybių.