2019 metams pasibaigus, verta atkreipti dėmesį ir paklausti: kaip atrodė interneto svetainių kūrimas? Kokie sprendimai buvo populiariausi? 

Pastelinės spalvos

Sakoma, kad spalvos – labai svarbus dalykas mūsų gyvenime. Ir iš tiesų, tinkamai parinktos spalvos, gali sudominti, atkreipti dėmesį, padėti įsiminti naujus dalykus, sukelti nerimą, arba priešingai – skatinti atsipalaidavimą. Ir jei 2018–aisiais internetinių svetainių kūrimas buvo neatsiejamas nuo ryškių spalvų, tai šiemet galėjome išvysti, kad pirmenybė dažniau teikiama pastelinėms spalvoms. 

Įmantrūs, dėmesį atkreipiantys šriftai

Šie metai kaip niekad buvo drąsūs ir dar vienu aspektu – internetinių svetainių kūrėjai noriai eksperimentavo rinkdamiesi šriftus: buvo pasirenkami įmantrūs, spalvingi, ryškūs, nuotaikingi, dėmesį atkreipiantys šriftai. Tiesa, reikėtų pastebėti, kad vartotojai juos vertino dvejopai: vieni sakė, kad tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas – sudominantis ir išlaikantis dėmesį, tuo tarpu kiti tvirtino, kad tai – tik vienas žingsnis nuo chaoso.

Ypatingas dėmesys skirtas internetinių svetainių pritaikymui išmaniesiems įrenginiams

Nors išmanieji įrenginiai buvo populiarūs ir 2017–aisiais, ir 2018–aisiais, nesunku pastebėti, kad būtent šiais metais jie pasiekė savo populiarumo viršūnę – nemaža dalis vartotojų įsigijo net po 2 išmaniuosius įrenginius. Taigi, nieko keista, kodėl šiais metais buvo skirtas ypatingas dėmesys internetinių svetainių pritaikymui mobiliesiems telefonams. 

Erdvinis vaizdas

Erdvinis vaizdas – dar viena 2019–ųjų metų tendencija. Belieka tik pridurti, kad erdvinio vaizdo kūrimas suteikia prabangos įspūdį kiekvienai interneto svetainei. 

Asimetrija, netradicinis išdėstymas

Tie, kurie manė, kad viskas turi būti simetriška bei aiškiai išdėstyta, 2019–aisiais metais suprato, kad gali būti ir kitaip – būtent tais metais padaugėjo internetinių svetainių, kuriose vyravo asimetrija bei netradicinis išdėstymas. Belieka tik pridurti, kad tai įnešė įvairovės, netikėtumų, leido kūrybingiau pažvelgti į internetinių svetainių kūrimą. 

Daug animacinių detalių

Tie, kurie bent kiek domėjosi internetinių svetainių 2019–aisiais kūrimo tendencijomis, netruko pastebėti ir dar vienos detalės: animacijos buvo naudojamos ypač dažnai.

Fonas iš judančių dalelių

Fonas iš judančių dalelių – 2018–ųjų metų tendencija. Vis tik, nesunku pastebėti, kad ji išliko populiaria ir 2019–aisiais.