Kada reikia pradėti ruoštis pavasarį laukiantiems egzaminams? Ko gero, į šį klausimą išgirstume labai daug įvairių atsakymų ir kiekvienas iš jų būtų papildytas tam tikrais argumentais. Tačiau specialistai teigia, kad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl reikėtų pradėti ruoštis dar rudenį. Pasiruošimas biologijos egzaminui – taip pat ne išimtis. Jei pavasarį planuojate laikyti šios srities egzaminą, tai jam pradėti ruoštis turėtumėte jau dabar. Kodėl? 

Turite pakankamai laiko pasirinkti tinkamą korepetitorių

Žinoma, savarankiškas pasiruošimas biologijos egzaminui taip pat gali būti labai naudingas bei efektyvus, tačiau nereikia pamiršti, kad korepetitoriaus paslaugos yra tas pasirinkimas, kuris pasiruošimui suteiks dar daugiau vertės. Statistika rodo, kad abiturientai, kurie pasiruošimo metu naudojosi ir biologijos korepetitoriaus paslaugomis, iš egzamino gauna bent keliolika balų aukštesnius įvertinimus.

Tikrai nepritrūks vienos nakties

Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kuomet abiturientai sužinoję apie egzamino įvertinimus, tiesiog konstatuoja faktą, kad jiems pritrūko vienos nakties, ir, kad jei laiko būtų buvę bent šiek tiek daugiau, tai ir rezultatai būtų buvę geresni. Sakoma, kad geriausia yra mokytis iš svetimų klaidų, tad neleiskite, kad taip nutiktų ir jums – pradėkite biologijos egzaminui ruoštis kuo anksčiau, kad laiko turėtumėte užtektinai, ir, kad žemi įvertinimui netaptų laiko trūkumo pasekme.

Turėsite pakankamai laiko atsirinkti efektyviausius, labiausia jums tinkančius mokymosi metodus.

Ne paslaptis ir tai, kad pasiruošimas biologijos egzaminui iš tiesų apima daug įvairių metodų, pavyzdžiui, galima klausytis paskaitų, žiūrėti video įrašus, spręsti testus, atlikti bandymus, skaityti papildomą literatūrą ir t.t. Taigi, belieka tik pastebėti, jog jei jūsų pasiruošimas biologijos egzaminui prasidės dar rudenį, jūs tikrai turėsite pakankamai laiko pastebėti, kurie mokymosi būdai jums suteikia daugiau naudos. 

Ir nors iki pavasario dar iš tiesų labai daug laiko, jau dabar pats metas pradėti ruoštis biologijos egzaminui. Jei pasiruošimą pradėsite dabar, turėsite pakankamai laiko išsirinkti tinkamą korepetitorių; atsirinkti efektyviausius ir naudingiausius mokymosi metodus, o taip pat būsite tikri, kad jums nepritrūks vienos nakties.